Telewizory sterowane głosem czyli nowości z Targów CES 2012 w LAS VEGAS.

Tegoroczne targi elektroniki konsumenckiej CES 2012, organizowane w Las Vegas, pokazały, że firmy produkujące telewizory mają jeszcze wiele do zaoferowania swoim klientom. Najbardziej znaczącymy produktami okazały się wielkie telewizory OLED (Organic LED-czyli świetna reprodukcja kolorów, niższy pobór mocy, naprawdę czarna czerń i biała biel, wyeliminowanie efektu poruszeń i niezwykle wyraźny obraz) produkowane przez dwie znane, koreańskie firmy: Samsung i LG. Przykuwały one uwagę nie tylko gamą żywych barw i doskonałym wyświetlaniem detali, ale i bardzo cienkimi ramkami.

Samsung zaprezentował telewizor KN55ES9000 Super OLED o przekątnej 55″, a LG własny model o przekątnej 55″, wyświetlający obraz w 3D. Oba telewizory imponowały przede wszystkim tym, że są niezwykle cienkie- porównywalne do najnowszych smartfonów. Telewizory pojawią się w sklepach w drugiej połowie roku.

Samsung Super Oled

LG Oled

Bez wątpienia oba produkty są imponująco estetyczne, ale i wielofunkcyjne.

Jaka jest różnica pomiędzy nimi?

Otóż Super Oled w przeciwieństwie do Oled nie używa filtra kolorów. Zamiast tego każdy piksel OLED sam emituje światło RGB, dzięki czemu wyświetlacz uzyskuje wyższy kontrast i poziom detali. Zważając na to, że telewizory w większości, zapewne trafią do gadżetomaniaków, którzy znają się na technologii i każdy szczegół ma dla nich znaczenie, Super Oled, może okazać się bardziej atrakcyjny.

Prezentacja technologii Oled->

Warto jest podkreślić, że Samsung poszedł dalej i dodał obsługę gestami i głosem w stylu Kinnect do wyższych modeli swoich telewizorów, wbudowując w telewizor kamery . Zamiast pilota, wprowadzono sterowanie głosem. Komendy głosowe uaktywniamy, mówiąc do telewizora “Hi TV”. Możemy wtedy zmieniać kanały oraz poziom głośności, wydając komendy głosowe.

Sterowanie głosem->

Bez wątpienia oba produkty znajdą się w rękach wielu fanatyków nowoczesnej elektroniki. Obie firmy, zadbały o to, aby ich klienci byli co raz bardziej zadowoleni z oglądania ulubionych programów czy filmów w swoim domu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: