iFLOOR. Stosowanie projektórów przy tworzeniu interaktywnych animacji.

Kolejne z niebanalnych rozwiązań, które warto wykorzystać przy tworzeniu prezentacji. Dowiesz się czym jest aplikacja iFloor, gdzie można ją zastosować oraz jaką rolę odgrywa obecność projektora, przy jej tworzeniu.

iFloor to nowe na polskim rynku rozwiązanie prezentacyjne polegajace na wyświetlaniu na wybranej płaszczyźnie (podłoga, ściana, stół, bar, lada) scenariusza animacji. Zasada działania iFloor opiera się na zintegrowanym systemie projekcji multimedialnej. Kamera z czujnikiem ruchu przekazuje dane do komputera, a ten po ich przetworzeniu do projektora. Dzięki takiemu połączeniu wyświetlana animacja reaguje na każdy ruch. Prościej mówiąc, w momencie kiedy ktoś znajdzie się w polu aplikacji, zmienia się jej obraz. Dokładnie w ten sam sposób w systemie iFloor działa tło dźwiękowe, dzięki czemu uzyskujemy spójny obraz i dźwięk.

Ważnym elementem przy tworzeniu interaktywnych aplikacji jest projektor. Takie rozwiązanie wymaga silnego projektora multimedialnego (5500 – 10 000 ANSI) z obiektywem szerokokątnym i lustrzanym systemem odbicia obrazu.

 

Projektor Sanyo PLC-WM5500L ( 5500 Ansi)

Projektor Panasonic PT-D5500E (5500 Ansi)

Animacje stosowane są najczęściej jako oryginalny nośnik reklamy. Ich wielobarwność oraz niebanalność formy sprawiają, że reklama jest w stanie przykuć uwagę każdego. Oprócz zastosowania w kampaniach promocyjnych, można także używać animacji jako formy gier i zabaw.

http://www.youtube.com/watch?v=a8FSmo5mKPA

System iFloor możemy zastosować także do zrobienia tzw. stołów interaktywnych do wirtualnych gier czy prezentacji . Działa to dokładnie na takiej samej zasadzie jak podłoga interaktywna, z tym, że na zmiany animacji wpływa się ruchami rąk. Bardzo atrakcyjną odmianą stołów interaktywnych są interaktywne bary do wykorzystania np. w klubach. Interaktywne bary/stoły mogą być zbudowane w oparciu zarówno o monitory plazmowe 40″ – 65″, jak i projektory multimedialne o dowolnej mocy światła.

W iFloor, powierzchnię projekcyjną mogą stanowić także ściany. W takim przypadku na ruch reaguje animacja wyświetlana na pionowej płaszczyźnie ściany, która daje możliwość zmiany obrazu, kiedy obok przechodzi człowiek.

IFloor wydaje się być doskonałym rozwiązaniem przy organizacji eventów, konferencji czy szkoleń. Jest to innowacyjna technologia, która z pewnością zaskoczy wszystkich gości. Wyświetlany przez projektor obraz na ścianie stworzy idealne warunki do prowadzenia niejednego wydarzenia. W Polsce, takie rozwiązania są stosunkowo młode, ale z pewnością przysłużą się w przyszłości tym, którym zależy na innowacyjnych i oryginalnych formach prezentacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: