01 ARTLOOP Festival

Zaczęła się kolejna (tzn. pierwsza tuż po zerowej) edycja ARTLOOPu. Na początek przypomnijmy co działo się w zeszłym roku w Sopocie.

Podczas 3 wrześniowych dni odbyło się kilkanaście projektów związanych ze sztuką współczesną. W kategorii muzycznej jednakową popularnością cieszyły się koncert „Jaskułke – Chopin na 5 fortepianów” oraz występ Luomo Live!. W przestrzeni miejskiej działał zbudowany ze styropianu Pawilon White Cubes + Tetris. Wyświetlono dwie premiery filmowe i zaprezentowano eksperymentalną 9-ekranową salę kinową.

W tym roku festiwal ponownie oferuje sztukę w wielu odsłonach. Wystawy, projekcje filmowe i koncerty przewijają się przez miasto. Wszystkie projekty odnoszą się do miejsca festiwalu wpisując się w konwencję Kurortu. We współpracy z projektantami powstała instalacja na Placu Przyjaciół Sopotu Grand Hostel. Organizatorzy wyznaczyli trasy spacerowe mające ukazać zwiedzającym Sopot w alternatywnym świetle. Zaistnieje także możliwość odwiedzenia artystów w ich pracowniach. W kilku lokalizacjach odbywają się pokazy filmowe. Po raz kolejny stanie wieloekranowa Kinoinstalacja umożliwiająca widzom oglądanie projekcji w nietypowej sytuacji. W Operze Leśniej w sobotę znajdzie się festiwalowa scena muzyczna, na którą zaproszone zostały zespoły łączące muzykę z innymi rodzajami sztuki. A ponadto sekcja edukacyjna dla młodszych i starszych uczestników, w ramach której między innymi ciekawy projekt „masażu wewnętrznego ucha”. Będzie miała także miejsce debata o sztuce i jej miejscu w przestrzeni publicznej.

Z wielką przyjemnością kontynuujemy współpracę i zapewniamy sprzęt oraz wsparcie techniczne także podczas tegorocznego ARTLOOPu.

Dokładny program i mapkę festiwalową znajdziecie na oficjalnej stronie artloop.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: