Zaawansowane wyszukiwanie w przesłanych filmach na YouTube.

Jak szybciej znaleźć konkretny przesłany film ? YouTube służy listą komend, które dokładniej filtrują listę twoich wideo. Używając ich polu „wyszukaj w przesłanych” w menadżerze filmów możesz wybrać potrzebne kryteria.

Oto lista dostępnych komend. Zwróć uwagę na sposób wpisywania do komend słów kluczowych i dat. Czasem ważne są także wielkie litery.

is:public
is:private
is:unlisted

Wyszukuje filmy, które są publiczne, prywatne lub niepubliczne (inny rodzaj filmu prywatnego). Komenda wpisze się automatycznie jeżeli na pasku zadań przesłanych filmów wybierzesz „Wyświetl: publiczne/prywatne/niepubliczne”.

tag:

Wyszukuje filmy z tagami, które im przypisałeś. Np. wpisz w wyszukiwarkę „tag:gra” i wyświetlą ci się wszystkie filmy, z tym tagiem.

##

Także służy do wyszukiwania tagów. Słowo kluczowe wpisz w cudzysłów, np. ##”recenzje gier”

length>
length>=
length=
length<=
length<

Pomagają wyszukać filmy o wyrażonej w sekundach długości. Np. komenda „length>60” wyszukuje wszystkie filmy dłuższe niż 60 sekund. Można łączyć parę komend „length>60 length<100", w tym przypadku otrzymamy wszystkie filmy trwające dłużej niż 60, ale krócej niż 100 sekund.

before:
after:

Wyszukuje filmy w kontekście daty ich dodania. Np. „after:2012-03-01” pokaże wszystkie wideo dodane po 1 marca 2012.

title:

Wyszukuje filmy po tytule. Np. „title:jedzenie” pomoże znaleźć wszystkie wideo, które w tytule mają słowo „jedzenie”.

description:

Przeszukuje słowa zawarte w opisie. Np. po komendzie „description:jedzenie” wyszukiwarka pokaże twoje filmy, w których opisach użyłeś słowa „jedzenie”.

Za pomocą myślnika możesz wykluczyć wyszukiwanie wybranego słowa. Działa także w połączeniu z innymi komendami. Np. „title:duży -is:private” pokaże filmy ze słowem „duży” w tytule i które jednocześnie nie są prywatne.

OR

Używając OR (koniecznie z dużych liter) wyszukasz filmy odpowiadające którejś z podanych przez ciebie komend. Np. „title:duży OR title:jedzenie” wyszuka filmy, które mają w tytule „duży” lub „jedzenie”.

( )

Używając nawiasów możesz stworzyć grupy haseł do wyszukania. Np. „title:(duży jedzenie)” znajdzie filmy mające i „duży” i „jedzenie” w tytule.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: