Jak powstał film „They chose the sea”

Nie da się ukryć, mieszkamy nad morzem. Od kiedy byliśmy brzdącami, biegaliśmy po plaży i karmiliśmy łabędzie (30 lat temu nie wiedzieliśmy, że to nie jest wskazane…).

Tak się złożyło, że skończyliśmy także studia na Akademii Morskiej w Gdyni. Studia nienajłatwiejsze, ale tym lepiej pamiętane. Dlatego podwójnie cieszy nas, że Studium Doskonalenia Kadr działające przy Akademii Morskiej w Gdyni, poprosiło nas o wyprodukowanie filmu „They chose the sea”.

Podstawowym celem produkcji była promocja zawodu marynarza. Ponieważ jednak pomysłodawcą i scenarzystą filmu był Karol Parafian, psycholog marynarzy, nie jest to film typowo promocyjny. Stawiamy w nim pytanie, dlaczego młodzi ludzie wybierają zawód, który na kilka miesięcy w roku izoluje ich od rodziny, od ojczystego kraju. Czy pieniądze są jedynym powodem, dla którego marynarze poświęcają niektóre aspekty życia i decydują się spędzić większość roku na morzu, zamiast od 8-ej do 16-tej siedzieć za biurkiem?

Spróbujcie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie, oglądając „They chose the sea„. Zapraszamy też na stronę Studium Doskonalenia Kadr.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: