Euroshorts 2012

Niedawno zakończył się w Gdańsku Festiwal Krótkich Filmów EUROSHORTS. W ciągu 7 dni w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Instytucie Kultury Miejskiej i Loft Pubie odbyło się wiele projekcji, warsztatów i koncertów, m.in. dzień z Wodnikiem Szuwarkiem i czeskimi animacjami dla dzieci, dzień filmów tureckich, pokaz filmów z festiwalu Cologne Off. Wyświetlono wszystkie filmy konkursowe oraz wyłoniono zwycięzców konkursu Filmujemy Gdańsk! Konkurs dotyczył dwuminutowych filmów o wybranej ulicy Gdańska.

Ale do rzeczy. Nagrodę Grand Prix, zdobył nasz hiszpański imiennik wyreżyserowany przez Juana Pablo Zaramella. Obejrzyjcie trailer LUMINARIS, filmu realizowanego metodą animacji poklatkowej.

Kategorie, w których przyznana została reszta nagród to : film dokumentalny, film fabularny, film eksperymentalny i animowany. Pełną listę laureatów można zobaczyć na profilu Euroshorts.

Pokazy niebawem ruszają w trasę po Polsce, zaczynając od Zielonej Góry 11 grudnia i Katowic 12 grudnia. Potrwają do czerwca przyszłego roku.

Plakat został wyłoniony w ramach konkursu. Zwycięski projekt wykonał Nikodem Pręgowski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: