TEDxGdańsk – Technology, Entertainment, Design

Projekt TED powstał w roku 1984 i po dzień dzisiejszy w wielu miejscach na świecie promuje rozprzestrzenianie ciekawych pomysłów zawartych w 18-minutowych (lub krótszych) prezentacjach. Dwie główne konferencje odbywają się corocznie w Long Beach/Palm Springs i w Edynburgu. Dodanie „x” za skrótem TED oznacza, że jest to wydarzenie organizowane niezależnie od założycieli, ale zaplanowane według tych samych zasad (wykorzystując licencję TED). Konferencje TED mają jeden temat przewodni, ale mogą dotyczyć bardzo różnych dziedziny. Łączy je to, że prezentują ciekawe pomysły, co wystarczająco powinno zainteresować każdego słuchacza. W sekcji TED Talks na oficjalnej stronie internetowej jest dostępnych ok. 1400 prezentacji, do których dostęp jest całkowicie darmowy.

Prelegenci gdańskiej edycji zostali wybrani zgodnie z ideą „połączenia ludzi z różnych dziedzin codziennego życia z kilku pokoleń”. Są to m.in. redaktor tygodnika WPROST oraz krakowskiego magazynu PRESSJE Grzegorz Lewicki, Szymon Wróblewski związany z klubem Plama, czy Piotr Rutkowski – biolog, zajmujący się głównie storczykami. Tematem przewodnim było przełamywanie barier, ale co wyjątkowe dla tej edycji TEDx, związane z miejscem, w którym się odbywa – z Gdańskiem. Konferencja odbyła się 6 grudnia o 17 w Teatrze Miniatura. TEDx został poprzedzony 4 grudnia spotkaniem networkingowym w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STARTER”, które umożliwiło wymianę i nawiązanie kontaktów. Uczestnikom zostały także przedstawione możliwości fundraisingu, a w ramach zadania dla grupy musieli przedyskutować wybrany problem społeczny w kontekście społeczności lokalnej.

Organizator całego zamieszania – Adam Ambrożewicz – kończąc konferencje już zapowiadał kolejne edycje. Wszystkie wystąpienia będą dostępne w Internecie. Na razie powoli dodawane są zdjęcia na stronie wydarzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: