Tajemnicze 301 wyświetleń na YouTubie

Każdy z was (jeżeli korzystacie z YouTuba oczywiście) mógł zaobserwować, że licznik wyświetleń filmików na YouTubie w pewnym momencie blokuje się. Dochodzi bez przeszkód do 300, a przy 301, czy 302 się zatrzymuje. Po jednym, dwóch dniach licznik nagle skacze i wyświetlenia naliczają się już normalnie.

Nie jest to błąd, tylko „przerwa techniczna”, podczas której YouTube sprawdza czy duża popularność filmiku jest prawdziwa, czy sztucznie nakręcana. Mogłoby się wydawać, że każde wyświetlenie filmiku jest dla YouTuba korzystne, zwiększa jego ogólną popularność. Pierwszym powodem, dlaczego tak nie jest, to zarabianie na reklamach. YouTube nie chce oszustów, ponieważ użytkownicy fałszując liczbę wyświetleń mogliby po prostu dostawać więcej pieniędzy. Po drugie, co jest mniej oczywiste, YouTubowi zależy na jakości wyświetleń. Filmiki muszą być odpowiednio długo oglądane i odpowiadać temu, czego spodziewał się użytkownik, widząc temat lub miniaturę wideo.

Liczba, na której zatrzyma się licznik waha się czasem nawet o kilkanaście wyświetleń po obowiązkowych 301, ponieważ filmik mógł być w tym samym czasie oglądany przez kilka osób jednocześnie. Wszystkie naraz przekraczają próg 300 wyświetleń, dlatego są doliczane do puli.

Obejrzyjcie tłumaczący to zjawisko filmik największego fana cyfr na YouTubie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: