Złote Globy 2013

Złote Globy zostały wręczone. „Luźniejsza wersja Oscarów” została poprowadzona w Beverly Hills przez dwie aktorki komediowe – Tinę Fey i Amy Poehler.

Tegoroczni nagrodzeni okazali się nie lada zaskoczeniem. Głośny film Spielberga „Lincoln” nie był gwiazdą wieczoru, z siedmiu nominacji wyróżniony został tylko w jednej kategorii. Odgrywający tytułową postać Daniel Day-Lewis został najlepszym aktorem w dramacie. Doceniony został za to film Bena Afflecka, oparty na historii agenta CIA Tony’ego Mendera. „Operacja Argo” otrzymała nagrodę za najlepszą reżyserię, oraz wygrała w kategorii najlepszego dramatu.

Hugh Jackman i Anne Hathaway zdobyli kolejno statuetki za najlepszego aktora w komedii lub musicalu i najlepszą aktorkę drugoplanową. Było to doskonałe uzupełnienie do przyznanej filmowi „Les Miserables Nędznicy” nagrody najlepszego musicalu.

Film Quentina Tarantino „Django” uzyskał wyróżnienie za najlepszy scenariusz i najlepszego aktora drugoplanowego – Christophera Waltza.

Z ciekawostek: statuetkę za najlepszy film zagraniczny wręczał duet Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger. Nagrodzona produkcja stanowiła dla ogrywających praktycznie nieśmiertelne postaci aktorów doskonałą przeciwwagę. Był to film Michaela Haneke „Miłość”.

Najbardziej nagrodzonymi serialami zostały Zmiana w grze, Homeland (zdobyte po trzy statuetki) oraz Dziewczyny (wygrana w obydwu nominowanych kategoriach dla Leny Durham).

Pełną listę nominacji i nagrodzonych możecie zobaczyć tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: