Pingwin i Panda

Google jako gigant ma swoistą władzę, a w związku z tym ustala reguły w świecie wyszukiwarek. Coraz skuteczniej zwalcza spam i mało wartościowe treści – w lutym 2011 wprowadzając algorytm Panda, a już w kwietniu kolejny o nazwie Pingwin.

Filtry są nakładane na portale stosujące niezgodne z polityką Googla pozycjonowanie w sieci. Jest to między innymi powielanie treści, czy używanie nieodpowiednich haseł wprowadzających użytkowników w błąd i utrudniającym im wyszukiwanie. Na czarnej liście jest też tworzenie dziwnego tekstu zawierającego bardzo subtelnie ukryte słowo kluczowe. Wyglądają one tak (przykład z memeburn.com):

The telephones at Terry’s Telephones are the best telephones that you can use to telephone a friend. That is because these telephone and telephone related products were made with the highest of telephone standards in mind. No telephone can compete with a Terry Telephone.

Polskie portale, które utraciły przynajmniej na jakiś czas swoje wypracowane wysokie pozycje w wyszukiwarkach to np. Bzwbk.pl, Orange.pl, Play.pl, E-piotripawel.pl, czy Istore.pl. Ratunkiem na SEO bez ryzyka jest tworzenie treści nowych, bez błędów językowych czy powtórzeń. Należy też dzielić się nimi na portalach społecznościowych, ponieważ to co przesłane innym jest według filtrów bardziej wartościowe. Ważna jest kontrola struktury strony oraz naprawianie zepsutych linków. Google zaopatrzył nas w długą listę wskazówek dotyczących zasad prawidłowego określania pozycji w sieci.

Co ważne, używając tego formularza sami możemy zgłaszać Google’owi zarówno pominięte przez Penguina strony, jak i te niesprawiedliwie przefiltrowane.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: