4K a projektor kinowy Sony

Nie da się ukryć, że technologie nieustannie ewoluują, a w związku z tym wzrasta jakość produkowanych materiałów filmowych. Obecnie najwyższa możliwa rozdzielczość to 4K czyli 4 tysiące (pikseli w szerokości). W porównaniu do Full HD rozdzielczość 4K wyświetla 4 razy więcej pikseli – 8 milionów zamiast 2. Pozwala to na ukazanie dużo większej ilości szczegółów i różnić w kolorach, zwiększając realność obrazu.

A oto wspomniany projektor Sony:

Projektor Sony (SRX-R515P) jest przeznaczony dla małych i średnich kin. Jest w stanie wyświetlić obraz właśnie w jakości 4K, czyli inaczej Ultra High Definition (2160 na 4096 pikseli). Sprzęt posiada kontrast wynoszący 8000:1 oraz jasność 15 000 lumenów. Już niedługo udostępnione zostaną ceny tego modelu.

Obecnie głównym problemem 4K jest brak filmów dostępnych w tej rozdzielczości. Na razie niewiele z wchodzących na rynek tytułów jest w tej jakości produkowane. Istniejące już materiały wideo zajmują z kolei setki gigabajtów, co bardzo utrudnia ich rozpowszechnianie – dla porównania płyta BluRay może pomieścić do 50 GB.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: