Kamera zbliżeniowa

Ostatnio wiele technologicznych nowinek przypomina sprzęt z filmów science fiction. Praca wre nad transparentnymi ekranami, czy okularami zdolnymi do wszystkiego. Najbardziej znana produkcja o przestrzeni międzygwiezdnej doczekała się odwzorowania jednego z filmowych urządzeń w 2011, teraz na rynek wchodzi jego nowa wersja.

Sony DEV-50V

Sony DEV-50V

Pomysł zakłada połączenie lornetki z kamerą. I chociaż sam pomysł jest całkiem ciekawy, a specyfikacje w nowym modelu poszły w górę, to kilka faktów sprawia, że raczej pozostanie tylko gadżetem dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Luke Skywalker i filmowa lornetka

Luke Skywalker i filmowa lornetka

Po pierwsze urządzenie jest nadal zbyt ciężkie (waga zmniejszona o 30% – do 850 g), czas nagrywania w najwyższej jakości i w 3D nie zachwyca (do 2,5h), a ilość pieniędzy wydana na tego typu sprzęt jest stosunkowo za duża ($1999,99). Z drugiej strony może warto skusić się na zwiększone szanse uchwycenia rzadkiego okazu, albo 12 razy (cyfrowo 25 razy) przybliżony szczegół meczu ulubionej drużyny. Lornetka jest przystosowana do ciężkich warunków – wyposażona w GPS, odporna na wodę i zanieczyszczenia, może także rozjaśnić obraz, jeżeli interesuje nas nagrywanie w nocy.

Przykładowy sposób użycia. Na meczu.

Przykładowy sposób użycia. Na meczu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: