Co nowego na YouTubie

Zacznijmy od zmian, które dotyczą użytkowników przesyłających filmy. Jakiś czas temu YouTube zupełnie zmienił wygląd kanałów – One Channel. Główne zadanie – estetyczne przystosowywanie kanałów do małych ekranów tabletów oraz smart-fonów. Narzucając przejrzystość YouTube znacznie ograniczył indywidualność wyglądu kanału – z możliwości zagospodarowania całego tła jedynie do szerokiego baneru – tło jest wszędzie białe. Zachęceniem dla odwiedzających po raz pierwszy dany kanał użytkowników ma być zwiastun, który na stałe umieszczony będzie pod banerem. Oprócz tego, właściciel kanału może w bardziej spersonalizowany sposób uporządkować swoje filmy w playlistach.

YouTube postanowił także ułatwić proces udostępniania filmów. Po udanym przesłaniu materiału dostaniemy teraz na maila powiadomienie, w którym zawarty jest prosty formularz, dzięki któremu natychmiast możemy przekazać film znajomym. Oprócz tego, możliwe będzie lepsze kontrolowanie momentu publikacji filmu – trzeba zainteresować się konkretnym przyciskiem „publikuj” (widoczny po powiększeniu, na końcu paska ładowania). Ma to dać twórcom czas na swobodne wypełnienie wszystkich informacji (jeżeli film zdąży się załadować, będzie zapisany jako szkic).

źródło: YouTube Creator PL

źródło: YouTube Creator PL

Pod koniec kwietnia przearanżowana została także strona główna – mieści się teraz na niej więcej filmów. Taki mechanizm pozwala na proponowanie użytkownikom większej liczby pasujących do ich preferencji kanałów. Jeżeli chodzi o oglądane filmy, zaszły dwie bardzo ciekawe zmiany. Po pierwsze po lewej stronie okna wideo znajduje się przewodnik – dzięki niemu możemy przejrzeć listę filmów, które wyszukaliśmy, nie cofając się do poprzedniej strony.

wynikiyt

Druga sprawa, to tworzone automatycznie składanki. Wszyscy znamy niebezpieczeństwo ugrzęźnięcia na YouTubie, odtwarzając coraz to nowe filmiki – składanka bardzo w tym pomaga. Już nie musimy każdorazowo wybierać którejś z wyświetlających się w pasku po prawej stronie piosenek, czy występu komików. Wystarczy, że raz klikniemy na odsyłacz do składanki 50-ciu automatycznie dobranych filmów i możemy zostać na YouTubie przez bardzo długi czas.

propozycjeyt

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: