Historia pewnego filmu – Super

Początek historii miał miejsce w 2007 roku podczas IVY Film Festival – Joseph New zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego. Jego znajomy – Paul Goleburn, początkujący twórca filmowy, postanowił zająć się realizacją projektu. Prawdopodobnie zaintrygował go główny temat historii, ponieważ jego poprzedni film także dotyczył superbohaterów (Batman: code of the knight).

Promo na kickstarterze

Promo na kickstarterze

Ekipa zaczęła 6. grudnia 2011 roku zbierać fundusze przez Kickstartera – ustalając limit czasu donacji na tylko trochę ponad miesiąc. Udało im się zebrać potrzebną kwotę i film mógł wejść w fazę produkcji. Pierwotne plany zakładały premierę filmu w grudniu 2012 roku – ostatecznie film ukończono w maju tego roku.

Na planie filmu

Na planie filmu

O czym opowiada Super? Główny bohater – superbohater Mr. Marvelous – zostaje oskarżony o zabójstwo swojej żony. Walcząc w sądzie o uniewinnienie w świetle prawa, musi także obronić obraz własnej osoby oraz odzyskać zaufanie mieszkańców swojego miasta.

Super the Short Film

Super the Short Film

Na razie film nie został udostępniony w całości w Internecie, więc musimy zadowolić się trailerem, pokazującym w pigułce 6-letnią pracę. Więcej informacji o twórcach i o samym projekcie na stronie filmu oraz fanpage’u.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: